Kauçuk Levha

Zemin Kauçuk Levha

Zemin Kauçuk Levha Kauçuk parçacıklarının sıkıca yoğun olarak işlenerek birleştirilmesinden meydana gelmektedir. Zemin ses yalıtım malzemelerinden bir tanesidir. Alt kata giden yürüme sesleri yada gürültülerin iletimini kesmek için zeminde uygulanan kauçuk bir malzemedir. Parke ve şap altına kullanılabilir. Spor salonları gibi vb. mekanlarda zemine serilerek kullanılabilmektedir.

Zemin Kauçuk Levha

Zemin kauçuk levha, darbe yada titreşim sebebiyle mekanlarda oluşan seslerin iletimini kesmek için uygulanmaktadır. Kauçuk levha çeşitli kalınlıklarda elde edilebilmektedir. Yapılacak uygulama ile zemindeki pürüzlü yerler kauçuk levha sayesinde tamamen kapanır. İyi bir uygulama ile istenilen oranda ses izolasyonu sağlanabilir. Esnek bir yapıda olduğu için kauçuk levha kolayca uygulanabilmektedir.

Zemin Kauçuk Levha Uygulama

Kauçuk Levha Zemin Ses Yalıtım Malzemesi

Zeminde titreşim emici malzeme olarak kullanılan kauçuk levha, titreşim nedenli oluşan gürültüleri izole etmektedir. Alt kata geçiş yapan seslerin kesilmesini sağlar. İşletmelerde titreşimli çalışan makinelerin yaydığı gürültülerin önüne geçebilmek için, makinelerin altına kullanılabilmektedir. İnşaat sektöründe zemin ses izolasyon uygulama çalışmalarında çok sık tercih edilen bir malzemedir.

Titreşim Emici Kauçuk Levha

Kauçuk levha uygulaması zeminde yapılmaktadır. Zemine serilerek kullanılabilmektedir. Şap yada parke altında uygulanabilir. Uygulamada yapıştırıcı kullanılırsa daha sağlıklı bir çalışma ortaya çıkacaktır. Bu uygulamada kullanılmak üzere üretilmiş olan özel solid bazlı yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı ile kauçuk levha uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Zemin Kauçuk Levha Özelliker

  • Gerilim Mukavemeti : 0,6/N/mm2
  • Yoğunluk : 190 kg / m3
  • Kalınlık : 5 mm
  • Kırılmada Uzama : %40
  • Kullanım Sıcaklık Aralığı : -30C ila -80C
  • Yüzey Aralığı : 4,27 kg/m2
  • Genişlik : 1200 mm

Zemin Kauçuk Levha Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir