Epdm Ses Bariyeri

Epdm Ağır Kurşun Ses Bariyeri

Epdm Ses Bariyeri Yüksek yoğunlukta üretilen, ses yalıtım uygulama çalışmalarında kullanılan ve ses kesici özellikte bir malzemedir. Epdm ses bariyeri yoğun bir şekilde sıkıştırma işlemi ile oluşturulmaktadır. Bu ürün diğer ses yalıtım malzemelerine göre daha fazla oranda ses kesimi sağlamaktadır. Eva ve minerallerin karıştırılma işleminden sonra üretimi sağlanır. Bir noktadan başka bir noktaya geçen seslerin kesilmesini sağlar.

Epdm Ses Bariyeri

Titreşim,darbe ve vibrasyon nedeniyle oluşan gürültü kirliliğini çözümler. Ses yalıtım performansı yüksektir. Tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında diğer ses izolasyon malzemeleri ile birlikte kullanılmaktadır. Genel olarak akustik süngerler ve bondeks süngerpan ile birlikte uygulanır. Zemin ses yalıtım uygulamalarında da kullanılabilmektedir. Ses geçişlerinin minimuma indirilmesini sağlar. Hem ses yalıtımı hemde akustik yalıtım sağlanmak istenilen mekanlarda ses bariyeri akustik süngerler ile birlikte uygulanır. Akustik süngerlerin arasına ses bariyeri lamine edilerek bariyerli akustik sünger oluşturulur.

Epdm Ses Bariyeri Uygulama

Ses bariyeri zemine uygulanacaksa yapıştırılır. Bariyerli süngerler de yapıştırma işlemi ile uygulanır. Bu çalışma için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı bölgeye sürülmesinden sonra sünger yapıştırılır. Güçlü yapıştırıcı olduğu için sağlam bir şekilde uygulama gerçekleştirilir.

Epdm Ses Bariyeri Fiyatı

Epdm Ses Bariyeri Özellikleri

  • Kalınlıklar : 1,27 mm – 2,3 mm – 3,5 mm – 5 mm
  • Sertlik : 85 Shore
  • Yoğunluklar : 1500 – 2000 – 3000 – 4000 kg/m3
  • Çekme Mukavameti : min. 150

Epdm Ses Bariyeri Fiyatı

KG m2 Fiyatı
3,5 KG 17,50 TL + KDV
5 KG 21 TL + KDV
7 KG 23,50 TL + KDV
10 KG 37,50 TL + KDV

Uygulamalarımızda Ve Malzeme Temin Sponsorlarımızın Firmaları ; akustik sünger - akustik piramit sünger - Yumurta Sünger - akustik sünger fiyatları - ses yalıtımı - ses yalıtım süngeri