Akustik Yanmaz Sünger

Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngerleri

Akustik Yanmaz Sünger Yüksek performanslı, yanmaya karşı son derece dirençli, mükemmel ses yutum değerlerine sahip yanmaz akustik sünger, yüksek hava hızlarında bile aşınmaya maruz kalmadan etkili bir şekilde akustiği sağlayabilir.yanmaz-süngerYüksek yoğunluklu akustik yalıtım malzemesi olan ve yanmazlık özelliğine sahip olan üründe yüksek ısı ve alevle teması sonucunda erime ve akıcı damlacık oluşumu ya da mineral yapısında değişiklik görülmez.Halojen ve ağır metal içermeyen ürün, nem aldığında küflenmez.Malzeme yapısı gereği hava içerisinde parçacıklara ayrılmaz ve sesi yutar. Yüksek frekanslı ve orta derecedeki ses alanlarında maksimum performans değerlerine sahip yanmaz akustik sünger, pvc bariyer, kurşun bariyer gibi yalıtım malzemelerin birleşimi ile sesin yalıtımında daha iyi performans sunar. Bileşimindeki malzemeler zararlı kimyasallar içermez bu da yanma sonucunda zehirli gazların açığa çıkmamasına neden olur.yanmaz-sunger1
Yanmaz Akustik Sünger Çok çeşitli uygulama alanlarına sahip olan yanmaz akustik sünger, mekanik dairelerde, tekne yalıtımında, jeneratör dairelerinde, kompresör kabinlerinde, yaz izolasyonlarında yani kısacası ses yalıtımı gereken tüm ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca disko, restoran, konser, toplantı salonları, akustik çözüm gereken her yerde kullanılabilir. Yanmaz özelliğe sahip yüksek yoğunluklu akustik yalıtım malzemesi olarak üretilen yanmaz akustik süngerler, ısı ve alevle teması sonucu akıcı damlacık oluşumuna imkan tanımaz.

Yanmaz Akustik Sünger Ağır metal içermeyen bu ürünler nem aldığında küflenme yapmaz. Klima sanayinde, otomobil sanayinde, inşaat sanayinde, marin sanayinde diğer yalıtım malzemeleriyle veya yalın olarak da kullanılabilirler. Zehirli gaz açığa çıkartmayan yanmaz süngerler faklı form ve kalınlıklarda üretilebilirler. Akustik düzenlemelerde son derece başarılır ve bariyerli alternatifleri mevcuttur. Laminasyon türevleri ile de mekanlarınızda rahatlıkla kullanılabilir.

Otomotiv, inşaat, marin, klima ve sanayi alanlarında yalın veya kompozit olarak farklı formlarda kullanılır.

Yanmaz Sünger Teknik Özellikler : 1000 mm genişlikte 35-15 yumurta profilli, EPDM ağır bariyer katmanlı imal edilmektedir. Yutum kabiliyetini arttırmak için yumurta, labirent, spesiyal vs. profiller de üretilmektedir. Ses iletim kaybı (transmission loss) için kullanılan ağır bariyer için isteğe göre EPDM; kurşun, PVC, bitüm kullanılmaktadır.

GENEL ÖZELLİKLER

• 60 kg/m3

• Yanmaz (BS 476 Part 6 Class 0, Part 7 Class 1)

• Zehirli gaz çıkartmaz

• Küf tutmaz

• Ses ve ısı yalıtımı genel amaç akustik düzenleme

• Farklı form ve kalınlıklar (piramit, yumurta, plaka, rulo)

• Laminasyon türevleri
• Bariyerli alternatifler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir