Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Piramit Sünger Piramit şeklinde akustik ses yalıtım ve izolasyon malzemesi olan piramit süngerler, yüksek sesleri emer ve yankıları önler. Profesyonel akustik ses için mükemmel bir çözüm olan bu ürünü kullanabilirsiniz. Piramit sünger teknik bilgileri için üst tarafa göz atabilirsiniz.Her mekanda en iyi ses yalıtımını sunan bu ürünün profesyonel uygulamalarını yapmaktayız.

Yankı yalıtımı ve ses düzenleme çalışmaları için özel olarak üretilen poliüretan köpük, yüzeyde görünen kısmı piramit desenli akustik özellik taşıyan ses yalıtım sünger çeşitlerinden bir tanesidir. Yüzey ön kısmında piramit halinde bölmeler bulunan bu süngerin açık gözenekleri mevcuttur. Bu gözenekler seslerin emilimini sağlar.  Yüzeyine çarpan seslerin yutulmasını sağlar ve bu sayede ses yalıtım performansı sergiler.

Akustik Piramit Ses Yalıtım Süngeri

Piramit desenli poliüretan sünger akustik çözümleme sunan ve mükemmel ses yutum değerleri ile ses sorunlarını gideren bir malzemedir. Özellikle akustik mekanlarda seslerin çınlama, yankılanma, eko gibi ses problemlerinden etkilenmemesini sağlar. Böylece seslerin kalitesi bozulmadan duyumu sağlanır. Piramit akustik ses yalıtım süngeri mükemmel performansa sahip ve ses yutum yeteneği yüksek derece olan bir süngerdir.

Ortama ses giriş ve ortamdan ses çıkışlarının kontrol altına alınması gereken mekanlarda poliüretan piramit sünger tek başına uygulandığında güçlü sesleri idare edemez.  Yani yüksek gürültülü mekanlarda tek başına iyi bir ses izolasyonu sağlayamaz. Bu durumda diğer ses kesici özellikteki malzemeler ile birlikte uygulanmalıdır. Piramit akustik sünger uluslar arası standartlarda üretilen ve yanmazlık belgesi mevcut olan bir üründür.

Akustik Piramit Ses Yalıtım Süngeri Fiyatı

Poliüretan piramit akustik ses yalıtım süngerinin uygulama çalışmasında yapıştırma işlemi yapılmaktadır. Bu çalışma için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı bölgeye sürülmesinden sonra sünger yapıştırılır. Güçlü yapıştırıcı olduğu için sağlam bir şekilde uygulama gerçekleştirilir. Piramit akustik süngeri süreden tasarruf etmek ve kolayca uygulanabilmesi için kendinden yapışkanlı olarak tedarik edebilirsiniz.

Akustik Piramit Sünger formu sayesinde, estetik açıdan da oldukça ideal olan farklı renklere ve tasarımlara sahip, mekanlarınızda kolay uygulanabilir olması sayesinde işçilik masrafı olmadan uygulayabileceğiniz akustik piramit süngerler, ayrıca yanmaz özelliği ile alev almaz formda da üretilmektedir. Tek başına ele alındığında akustik yalıtım ve ses izolasyonu için ideal bir ürün olan akustik piramit sünger, standart olarak gri renkte piyasaya sürülmektedir.

Piramit Akustik Sünger Uygulama

Piramit süngerler, akustiği düzenleyici ses yalıtımı ve izolasyon özelliklerine sahiptir. Profesyonel akustik ses malzemesidir. Gözenekli (açık hücreli) bir yapıya sahiptir. Radyo Stüdyoları, müzik stüdyoları, eğlence mekanları, müzik odaları gibi bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Profesyonel ses yalıtımı için vazgeçilmez bir üründür.
Piramit Sünger Ebadları : 200 cm ile 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde olup, 30 mm ve 40 mm parakende olarak satışa sunulmaktadır.
Piramit Sünger Paket Miktarı : Piramit süngerler 100 x100 Cm ebatlarındaki plaka 10’lu paket halinde satılmaktadır. 1 Paket 10 m² Satılır.
Piramit Sünger Renkleri : Standart olarak Siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz satılır, renkli üretimi mümkündür.
Piramit Sünger Kullanım Alanları : Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayın evi, spor salonu, eğlence mekanları.
Piramit Sünger Opsiyonlar : Özel kalınlık (50 mm ve üzeri) üretimi yapılabilmektedir. Ebatlarda özel kesim mümkündür.Renkler RAL Kar telası
Piramit Sünger Yanmazlık : Yanmazlık özelliği yoktur.
[wpseo_map id=”all” width=”400″ height=”300″ zoom=”-1″ map_style=”roadmap” scrollable=”1″ show_route=”0″ show_state=”0″][wpseo_all_locations id=”all” show_state=”1″ show_country=”1″ show_phone=”1″ show_phone_2=”0″ show_fax=”1″ show_email=”1″ show_url=”1″ orderby=date order=ASC] 30 Kğ / M³

Piramit Akustik Ses Yalıtım Süngeri Özellikleri

 • Poliüretan
 • Yoğunluk : 60 Dansite kg/m3 İstenildiğinde 70 ve 90 Dansite üretilebilir.
 • Boyutları : 100 cm x 100 cm
 • Kendinden Yapışkanlı : Opsiyonel, İsteğe Göre Fiyat Değişir.
 • Minimum Sipariş Adeti : 1 Paket = 10 m2
 • Kalınlıklar : 40 mm – 50 mm – 70 mm
 • Yanmazlık : Var
 • Sıcaklık Dayanımı : – 5 °C -+ 100 °C
 • Ses İletkenlik : 0,035 W / mK
 • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 – 1,12

Akustik Piramit Sünger Fiyatları

Piramit sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı bandı çıkartılarak uygulanır.

 • Poliüretan
 • Boyutları : 100 cm x 100 cm
 • Minimum Sipariş Adeti : 1 Paket = 10 m2
 • Kalınlıklar : 40 mm – 50 mm – 70 mm
 • Yanmazlık : Var
 • Sıcaklık Dayanımı : – 5 °C -+ 100 °C
 • Ses İletkenlik : W / mK
 • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 – 1,12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir