Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Labirent Sünger Poliüretan köpükten elde edilen akustik sünger çeşitleri arasındaki labirent desenli sünger, ses düzenleyici özellikte ses yalıtım süngeridir. Ses yalıtım ve akustik düzenleme çalışmalarında kullanılmak üzere özel olarak imal edilen poliüretan köpük, üst kısmında görünen yüzeyde labirent formlu akustik performans yeteneğine sahip olan ses yalıtım süngerlerinden bir tanesidir. Yüzey bölümünde labirent şekilleri bulunur ve açık gözeneklere sahiptir. Gözenekleri sayesinde seslerin emilmesini sağlar.  Yüzeyine çarpan ses frekanslarını yutar ve bu sayede ses yalıtım performansı sergiler.

Labirent formlu poliüretan sünger akustik yeteneğine sahip ve yüksek derecede ses yutum değerleri ile ses problemlerini ortadan kaldıran bir üründür. Akustik mekanlarda oluşan çınlama, yankılanma, eko gibi problemlerden seslerin olumsuz etkilenmesini önler. Böylece seslerin kalitesini yüksek seviyede tutar. Labirent akustik ses yalıtım süngeri akustik çözümlemede üst düzey performansa sergileyen ve ses yutum becerisi üst seviye olan bir süngerdir.

Akustik Labirent Ses Yalıtım Süngeri

Bir ortama giren seslerin ve ortamdan çıkan seslerin kontrol edilmesi gerekli olan mekanlarda sadece poliüretan labirent sünger uygulanırsa yüksek frekanslı seslerde iyi bir izole işlemi gerçekleştirilemez.  Yani labirent sünger tek başına gürültülü ortamlarda  istenilen oranda ses yalıtımı sağlayamaz. Böyle bir durumda diğer ses kesici süngerler yada epdm ses bariyeri ile  birlikte uygulanmalıdır.

Labirent Sünger Uygulama

Akustik labirent sünger akustik ses yalıtım süngeride diğer akustik süngerler gibi uygulama çalışmasında yapıştırma işlemi kullanılır. Bu çalışma için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı bölgeye sürülmesinden sonra sünger yapıştırılır. Güçlü yapıştırıcı olduğu için sağlam bir şekilde uygulama gerçekleştirilir. Piramit akustik süngeri süreden tasarruf etmek ve kolayca uygulanabilmesi için kendinden yapışkanlı olarak tedarik edebilirsiniz.

Akustik labirent sünger  stüdyo, sinema odası, reji odası, televizyon stüdyosu, ses kayıt odası, ev sinema odası, müzik odası, radyo stüdyosu, bateri odası, atış poligonu, düğün salonu, akustik oda, akustik kabin gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Akustik Labirent Sünger Fiyatı

Labirent Akustik Ses Yalıtım Süngeri Özellikleri

  • Poliüretan
  • Yoğunluk : 50 DNS – 70 DNS – 90 DNS kg/m3
  • Boyutları : 100 cm x 100 cm
  • Kendinden Yapışkanlı : Opsiyonel, İsteğe Göre Fiyat Değişir.
  • Minimum Sipariş Adeti : 1 Paket = 10 m2
  • Kalınlıklar : 20 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm
  • Yanmazlık : Var
  • Sıcaklık Dayanımı : – 5 °C -+ 100 °C
  • Ses İletkenlik : 0,035 W / mK
  • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 – 1,12

Akustik Labirent Sünger Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir