Akustik Kumaş

Akustik Kumaş Renk Seçenekleri

Ses yalıtımı ürünleri arasında bulunan akustik kumaş, doğal reçine liflerinden yapılmaktadır. Darbelere de dayanıklılığı ile bilinen akustik kumaş yanmaz özellikte olmasıyla uzun ömürlü olan bir ses yalıtım malzemesidir. Konferans salonları, sinema salonları, spor kompleksleri, canlı yayın stüdyoları, kongre merkezleri, tiyatrolar, oditoryum, gösteri merkezleri, ses kayıt stüdyoları gibi mekanlarda ses yalıtımını sağlamak için akustik kumaşlar kullanılmaktadır.

Akustik Kumaş Renkleri

Akustik Kumaş Akustik panellerin yüzeyinde kullanılan ve panellere model ve renk kazandıran akustik özellikte bir malzemedir. İstenilen renklerde elde edilebilmektedir. Akustik kumaş panellerin dekoratiflik kazanmasını sağlar. Akustik kumaş dayanıklı bir malzemedir ve renkleri solmamaktadır. Bu kumaş paravan, masa seperatörü, kumaş kaplı panel, yüzer tavan paneli ve akustik baffle nin yapımında kullanılmaktadır.

Akustik Kumaş Renk Seçenekleri Akustik Kumaş Renk Seçenekleri
Yansıyan ses dalgalarını yumuşatarak çok fazla kişinin bir arada olduğu mekanlarda yapılan konuşmaları ya da müzikleri doğal algılama seviyesine indirilmesi akustik kumaş yalıtım malzemesi sayesinde mümkün olur. Renk seçeneği oldukça geniş olan kumaş, kaplanacağı alanın rengine ve dekorasyonuna ayak uydurabilecektir. Yıpranma ve aşınma gibi kötü durumlarla karşılaşamayacağınız akustik kumaşlar aynı zamanda tozu ve kiri tutmamaktadırlar.

Her mekanın duvarına göre büyüklüğü ayarlanmaktadır. Estetik bir görünüm sağlayan akustik kumaş, mekanda yankı oluşumunu engelleyerek kulağa hoş gelen ses tonunun ayarlanmasına yardımcı olmaktadır. Renk seçeneğinin fazla olması her türlü mekanda kullanılabilmesini sağlamaktadır. Keçe malzemesinden üretiliyor olması ses yutma özelliğini arttırmakta, basınç uygulanarak yapıştırılması sayesinde ise düz bir görünüm elde edilmesine olanak vermektedir. Mekan içerisinde hava cereyanlarını, insan hareketlerini yutarak tok bir ses ortamının olmasını sağlamaktadır. Mekanda sigara içiliyor olması durumunda ise arka panele sigara geçişi mümkün olmamakta böylece kötü kokuyu hapsetmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir